П О Д І Ї
 

16 вересня. Парад оркестрів ХНУМ у Центральному парку Культури та відпочинку ім. М. Горького
Серйозна музика у розважальному парку: pro і contra

16 вересня відбувся «Парад оркестрів ХНУМ» у парку ім. М. Горького в межах святкування 100-річного ювілею своєї Alma mater.
Університет мистецтв вже не перший рік використовує площадки парку Горького для власних виступів. Але такого масштабного велетенського чотиригодинного концерту ще не було. Це - справжня прем’єра. Різноманітні колективи (симфонічний оркестр, камерний оркестр, духовий оркестр, оркестр гітаристів, оркестр баяністів, капела бандуристів) змінювали на сцені один одного - це був справжній марафон.
Були певні побоювання: чи будуть люди, що прийшли відпочити у парк, слухати; чи не будуть наші музики грати самі для себе?Перед концертом (сцену немилосердно палило сонце, вітрець роздмухував ноти, звуки розчинялися у повітрі і не доходили на велику відстань) здавалось, що захід просто провалиться.Але сталося несподіване! Навіть чудо. Симфонічний оркестр, що грав дещо відому (музику І. Дунаєвського з кінофільму «Діти капітана Гранта», музику Е. Гріга до драми Ібсена «Пер Гюнт», Угорський танець» №1 І. Брамса ) і зовсім невідому («Мєнует» Луїджі Боккєріні,«Танець ляльок» Лео Деліба, «Горнє і земне» В. Птушкіна, «Розумницю» К. Орфа), класичну музику, приваблював все більшу і більшу кількість людей. Вони стояли перед оркестром і уважно слухали, дехто навіть диригував. Підходили молоді мами із зовсім маленькими дітьми у колясках - і ті затихали і зачаровано дивилися на оркестр... Парк затих і слухав музику...А коли розпочалась вікторина - вгадати відому мелодію з опери, балету чи відомої симфонії ? то радості не було меж. Але і це не все. Переможцю вікторини було запропоновану самому диригувати оркестром! Це ж як треба було оркестру вивчити симфонію Моцарта №40, щоб вести за собою такого «диригента»! А з іншого боку, яку радість подарували молоді музиканти дівчині,  яка вїчилась у ДМШ, але й і у мріях її не було - диригувати оркестром. А тут випало таке щастя!

Люди зачаровано дивилися на оркестр і особливо на диригента, оскільки парк дозволяв  підійти близько, майже під сцену - і бути спостерігачем таїнства народження музики, яка ніби витікає з кончика диригентської палочки.

Духовий оркестр підхопив естафету симфонічного. Варто зазначити, що цей оркестр - колектив Авіаційного університету. Вони хоч і вивчають математику та програмування, але душа у них лине у небо, і музика направляє цей політ. Це був прекрасний музичний подарунок від фізиків - лірикам.

Капела бандуристів занурила слухачів в українську народну пісню, а оркестр баяністів зачарував публіку вальсом з кінофільму «Вогні великого міста», а камерний оркестр - вальсами Штрауса.Завершив концерт виступ гітарного оркестру. Керівник оркестру професор Володимир Доценко побоювався, що гітару буде погано чути у парку - «ми ж шептуни». Але чи мікрофони були підсилені, чи то так гітаристи постаралися, але «Палладіо» Дженкінсона розносилось далі по парку. «Тут грає мій вчитель. Його прізвище Стрєльніков, - помітивши, що я щось записую у блокнот, сказав мені маленький хлопчик років 7-ми, ? я теж буду грати у цьому оркестрі, як підросту».Хочеться побажати і студенту Стрєльнікову, і усім виконавцям і їх керівникам - творчої наснаги і сил, бо 28 вересня почнуться «Харківські асамблеї», і туди прийде  багато нових слухачів, бо їх зацікавила класична музика, і вони хочуть ще.

Від імені слухачів і від себе особисто я хочу подякувати доцентові кафедри спеціального фортепіано Ганні Сагаловій за сміливість і креативність мислення, за органвізацію справжнього музичного свята, якого ще не знало наше місто. Бо без її зусиль і цього свята не було б. За кожною подією - завжди особистість.  

Тетяна Казакова
Фото Людмили Красовької, Анастасії Грибінюк, Анастасії Звягінцевої


9-10 вересня. Літературні читання за результатами Першого всеукраїнського конкурсу «Сучасна українська проза», організованого студентом VI курсу ХНУМ Т. Бінюковим.

Ініціатива молодих або Тимофій Бінюков це зробив

Навесні 2017 року пройшов Перший всеукраїнський конкурс «Сучасна українська проза», ініційований студентом 6 курсу театрального факультету Тимофієм Бінюковим. 9-10 вересня відбулися літературні читання переможців у книгарні «Є» та у парку ім. Т.Г. Шевченка.

Літературних конкурсів в Україні досить багато - іменних, тематичних, вікових (для обдарованої молоді), гендерних (окремо для жінок). Більшість з них проводиться в столиці (зокрема, конкурс видавництва «Смолоскип»). Але кожне велике місто має й свої. У Харкові найбільш відомий Обласний конкурс ім. О.М. Масельського на кращий літературний твір, що існує вже 10 років. Загального всеукраїнського конкурсу у Харкові не було.


Тимофій Бенюков з переможцями конкурсу у книгарні "Є"

Ось - народився. На конкурс, оголошений Тимофієм Бінюковим, прислали роботи більше 500 авторів з 20 областей Східної і Західної України, включаючи Крим, Одесу, Львів, Харків, Київ, від людей віком від 20 до 60 років, початківці і досвідчені автори (зокрема, на конкурс завітав автор відомої монографії про поезію Арсенія Тарковського «На каждый звук есть эхо на земле» - Роман Любарський). Було відібрано 25 і надруковано в альманах «Сучасна українська проза» (Харків, 2017. - 271 с.)

Автори приїхали і створили для харків’ян справжнє літературне свято. А допомогли їм у цьому великий колектив волонтерів. Музики Андрій Назаренко (ханге), Сергій Перепелиця (блок- флейта), студенти Вищого коледжу мистецтв Каріна Антоненко (саксофон) і Максим Максютов (бас-гітара), хор ветеранів Будинку культури Київсього району м. Харкова створили чудову музичну атмосферу заходу. Актори-читці (викладачі ХНУМ - Ірина Кобзар та Олександр Анічев, випускники ХНУМ - актриси Юлія Солодова, Ольга Спащенко, Сніжана Корчова, студентка ХНУМ Анастасія Гордєєва і студент ХНУ ім. В.Н. Каразіна Дмитро Ковальов (прийшов брати інтерв’ю у Тимофія- да так і залишився волонтером, та ще й читцем його навчили бути - за тиждень і навчили - таланти!) виразно репрезентували твори тих авторів, хто не зміг приїхати. А який був ведучий! Три години на сцені на одному диханні! Це ж популярний харківський ведучий Black Jack, а насправді - випускник ХНУМ Сергій Москаленко. А письменники згадували ще одного студента ХНУМ - Ігоря Магду, який у лісі, де наші гості смакували костровою кулешею, раптом змусив задуматись обідників про духовний шлях людини, запропонувавши чудову імпровізацію за романом-притчею Г. Гессе - «Сіддхартха». Нажаль, цей виступ не був повторений у парку (на то й імпровізація! Щоб не повторюаватись).

Літературний марафон  переможців відбувся на розбірній сцені у парку Шевченко перед фонтаном. Глядачі могли сісти на зручні стільці - такий собі імпровізованований театр на вулиці.
У парку мені було зручно поговорити з тими, хто зацікавився заходом. Звернула увагу на дівчину з велосипедом. «Зупинилася випадково і залишилась. Цікаво. Дуже зворушило оповідання Олени Кондрацької «Бабин квіт», такі прості і такі щемливі слова від імені маленької дівчинки: «Онука помітила, що камінь люди любили більше , ніж бабу. Вони носили йому квіти і цукерки, говорили до нього, тоді як бабу навідували рідко. І ще рідше носили цукерки». Завтра ж поїду до бабці. І буду тепер частіше її відвідувати. І цукерок їй куплю. І не розсип, а коробку. Красиву коробку цукерок. І не на свято. А просто тому, що я її люблю. І скажу їй про це зараз, а не потім, коли вона вже не почує», - зворушливо поділилася зі мною своїми враженнями Вєроніка - випускниця ХНУ ім. В.Н. Каразіна, перекладач з англійської та японської мов.... Не могла пройти повз натхненне обличчя літньої жінки. «Мені тут усе подобається, твори, актори музика, геть усе... Які розумні люди. Як вони пишуть, як читають! Ось ця актриса і викладачка - Ірина Кобзар, як вона здорово оповідання про ситих родичів прочитала. Аж мурашки по шкірі! І як вона наказовао так промовила - «Вилазь з окопу!» А якби усі повилазили з окопів - так і війна наша б закінчилася.... А я теж пишу свої спостереження про те, що люди стали краще жити. Так, так. Краще! Люди стали більше радіти, дбати про власне щастя, більше мандрувати стали і перестали соромитись слова «міщанство»... Ніхто вже ні комунізм не будує, ні сильну державу, бо головне - люди, вони і є держава, - міркувала вголос колишній контролер великого радянського заводу, а тепер пенсіонерка Аліна, - а на наступний рік я теж прийму участь у конкурсі. Він же ж буде наступного року?»

З цим питанням я звернулася до організатора конкурсу - Тимофія. «Має бути», - впевнено відпов той. І я йому вірю, бо вихованці Університету мистецтв - люди слова. Їх так виховують. Власним прикладом. Фестиваль «Харківські асамблеї» існує з 1991 р.
Да і автори думаю, напишуть нові тексти, та й інші залучаться. Талановаті люди тягнуться один до одного. «Ніби до друзів приїхала! Та й дійсно ми стали за ці два дні справжніми друзями, і я обов’язково приїду до Харкова ще», - пообіцяла студентка КНУ ім. Т. Г. Шевченко, майбутній літературний критик Олеся Зеліско.

Тетяна Казакова


1 вересня. День знань в ХНУМ

Перше вересня в 100-й раз!

Початок цього навчального року набув особливого статусу, оскільки вже всоте наш університет зустрічає своїх першокурсників.

1 вересня в ХНУМ пройшли урочисті заходи до Дня знань, які дарували студентам можливість познайомитися з адміністрацією університету, зустрітися з видатними культурними діячами міста, оцінити виконавський рівень співкурсників, а отже розпочати «занурення» в творче життя.
Спочатку відбулася традиційна студентська хода центром Харкова по визначних осередках музично-театрального мистецтва, що завжди зацікавлює не тільки вступників з інших міст, але й відкриває нові сторінки для студентів-харків’ян. Після відвідування Харківського державного академічного театру ляльок і зустрічі з його директором В. Решетняком, вона вирушила до Театру російської драми ім. О. С. Пушкіна, і далі - до  Харківського театру опери та балету, де першокурсників урочисто привітав директор О. Оріщенко. Захоплюючу лекцію для студентів підготував Ю. Янко, директор Харківської філармонії, яку вони відвідали після ХНАТОБу, а заключним пунктом ходи став Харківський державний театр ім. Т. Г. Шевченка.

По завершенню екскурсії святкування Дня знань продовжилося у великій залі  ХНУМ, де прозвучали привітальні промови від ректора університету, народної артистки Тетяни Вєркіної, директора ХМССШі В. Алтухова, а також директора Харківського театру музичної комедії І. Коваля.

Сюрпризом для першокурсників стали подарунки від міського голови Г. А. Кернеса- щоденники, в яких висвітлюються яскраві сторінки життя Харкова. Традиційна посвята у студенти і концерт за участю першокурсників урочисто завершили святкування 1 вересня.

Олена Ващенко

Фото Г. Ганзбурга и А.Жданько


Традиційна хода по "Золотому кільцю Харкова" (відвідання театрів міста та Харківської Філармонії)


Вітальне слово ректора ХНУМ Т.Б.Вєркіної першокурсникам - залучення новобранців до "творчої родини" університету


Gaudeamus igitur: виконання студентського гімнуПредставлення викладацького складу - ректор Т.Б.Вєркіна та професор ХНУМ, директор ХССМШ-і В.М.Алтухов, якому нещодавно було присвоєно звання почесного громадянина Харкова

 


 
Події липня 2017
Події червня 2017
Події травня 2017
Події квітня 2017
Події березня 2017
Події лютого 2017
   

Події грудня 2016
Події листопада 2016
Події жовтня 2016
Події вересня 2016
Події червня серпня 2016
Події травня 2016
Події квітня 2016
Події березня 2016
Події лютого 2016
Події січня 2016
Події грудня 2015
Події листопада 2015
Події жовтня 2015
Події вересня 2015
Події червня 2015
Події травня 2015
Події квітня 2015
Події березня 2015
Події лютого 2015
Події січня 2015
Події грудня 2014
Події листопада 2014
Події жовтня 2014
Події вересня 2014
Події травня 2014
Події квітня 2014
Події березня 2014
Події лютого 2014
Події січня 2014

Події грудня 2013
Події листопада 2013
Події жовтня 2013
Події вересня 2013
Події червня 2013
Події травня 2013
Події квітня 2013
Події березня 2013
Події січня-лютого 2013
Події грудня 2012
Події листопада 2012
Події жовтня 2012
Події вересня 2012
Події червня 2012
Події травня 2012
Події квітня 2012
Події березня 2012
Події лютого 2012
Події січня 2012
Події листопада 2011
Події жовтня 2011
Події вересня 2011
Події травня 2011
Події квітня 2011
Події січня 2011